poniedziałek, 26 maja 2014

Moja Mama :)


Dziś Dzień Mamy i tak jak obiecałam podzielę się z Wami odrobiną swojej prywatności, wspomnień i zdjęć z dzieciństwa oraz pokaże moją Mamę!

Postanowiłam wybrać kilka wspomnień specyficznych które może nie będą opisem uczuć ale sprawiają, że na mojej twarzy pojawia się uśmiech :)


Od kiedy pamiętam dawałam Mamie w kość, byłam dzieckiem które płakało i tupało w sklepie - najwięcej cierpliwości musiała mieć w sklepie papierniczym który był niedaleko naszego domu - niestety już go nie ma. Pamiętam też jak dziś jak budziłam Mamę po "nockach" w pracy - teraz jak sobie o tym pomyśle zdaje sobie sprawę jakim byłam okropniastym dzieckiem ;)


Nie wiem ile miałam wtedy lat ale przypuszczam, że koło 5 jak szłyśmy do szpitala, pamiętam, że Mama mówiła o rodzeństwie. Niestety nie udało się ale najwidoczniej było to dla mnie duże przeżycie bo dobrze to pamiętam.


Jestem raczej skrytą osobą i nie będę kłamała pisząc, że zwierzałam się Mamie ze wszystkiego i traktowałam jak przyjaciółkę jednak pamiętam jak razem spacerowałyśmy pod dom pewnego chłopaka w którym podkochiwałam się przez pół podstawówki - niestety Marcin G. był moją niespełnioną miłością - na szczęście.


Mama jest telefoniczną gaduła i zawsze dzwoni w momentach w których nie mogę rozmawiać. To co mnie w Niej zadziwia to fakt opanowania internetowego świata bez niczyjej pomocy - allegro czy nawet facebook - cały czas się zastanawiam "jak potrafiła to założyć?!" ale jak widać dla chcącego nic trudnego.


Niestety nie wszystkie wspomnienia są wesołe. Jest coś w tym, że bardziej doceniamy osoby gdy możemy je stracić. Pamiętam jak okres między Świętami a Nowym Rokiem jeździłam do szpitala a lekarz mówił w jak tragicznym Mama jest stanie i, że najprawdopodobniej nie wyjdzie ze szpitala.
Minęło 1,5 roku a ja na samą myśl o tym mam oczy pełne łez bo PoChP jest wyrokiem. Może tak tego nie okazuje [mam problem z okazywaniem uczuć] ale bardziej ciesze się każdą chwilą razem spędzoną. 


Wiem, że nie jestem idealną córką ale chciałabym być kiedyś dla moich dzieci taką Mamą jak moja!A na koniec niespodzianka dla osób które wzięły w udział w akcji "Dla Mamy zawsze pozostaniesz dzieckiem" - Wiola, Aleksandra Ryniawiec, monia, Marlena, Kosmetykitomagia Beata - dziewczyny prześlijcie mi na maila - smieti.blogspot@o2.pl adresy do przesyłki kosmetyków.

8 komentarzy:

 1. Jesteście z Mamą do siebie podobne :)
  Moja Mama ma kilka chorób, w tym cukrzycę. Gdy nie odbiera telefonu po kilku dzwonkach zaczynam się martwić. A gdy jestem w domu to przypominam jej o wzięciu leków. Mimo że sama doskonale o tym pamięta, to jakoś wolę się upewnić.
  A maila już ślę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie opisałaś wspomnienia związane z Mama z dzieciństwa i te całkiem niedawne. Trzeba cieszyć się każdą chwilą, póki trwa!

  OdpowiedzUsuń
 3. ale jesteście do siebie podobne! piękne kobiety :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo jesteście z Mamą podobne :) wzruszyłam się bardzo, aż mi łzy w oczach stanęły. Ja niestety już nie mogłam mojej ukochanej Mamie złożyć wczoraj życzeń...
  Cieszcie się każdą chwilą i doceniajcie że macie siebie. Widać że się kochacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wzruszyłam się :)
  Pięknie przygotowany post ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Pięknie napisane :) Fajnie że masz tyle zdjęć z wczesnego dzieciństwa u mnie jakoś ich mało a szkoda. A za nagrodę bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny post, myślę że jeśli Twoja mama go czytała na pewno się wzruszyła ;)

  OdpowiedzUsuń

Wpisy mające na celu tylko i wyłącznie autopromocje blogów lub wulgaryzmy będą usuwane.